×
En del av Stockholms stad

Kontaktpersoner

Om du söker en specifik skådespelare, se vår lista över aktuella agenter.

För frågor som inte rör press, kontakta > 

Kundtjänst: Tel 08-506 20 200 kundtjanst@stadsteatern.stockholm.se
Kundtjänst besvarar frågor om föreställningar, biljetter och publikservice.

För förfrågningar om olika handlingar rörande bolaget eller tidigare verksamheter, skriv till: registrator@stadsteatern.stockholm.se

Växeln: Tel 08-506 20 100

GDPR: Sedan maj 2018 gäller GDPR (General Data Protection Regulation) i hela EU. Läs mer>>

Sofia Cherif

Pressansvarig Kulturhuset Stadsteatern. 

sofia.cherif@stadsteatern.stockholm.se
0739-730 220
Anna Svensson

Presskontakt teater. 

anna.svensson@stadsteatern.stockholm.se
076-039 83 44
färg vit
Mia Laurén

Presskontakt Robert Doisneau

mailto:mia.lauren@stadsteatern.stockholm.se
0725848019
Barbara Franke
Barbara Franke

Presskontakt musik, dans- och scenkonst

barbara.franke@stadsteatern.stockholm.se
076 -1293637
Hillevi Berg Niska
Hillevi Berg Niska

Presskontakt Konst/Design/Mode och Dans

hillevi.berg.niska@stadsteatern.stockholm.se
076-129 10 45
Emma Gouveia Berggren
Emma Gouveia Berggren

Pressansvarig Skärholmen

emma.berggren@stadsteatern.stockholm.se
0739-730 397
Johanna Nordin
Johanna Nordin

Presskontakt Vällingby

johanna.nordin@stadsteatern.stockholm.se
0725-69 16 66
Robin Akech
Robin Akech

Kommunikatör Vällingby

robin.akech@stockholm.se
076-129 00 22
Cassandra Klatzkow
Cassandra Klatzkow

Presskontakt Forum/Debatt och Klarabiografen.

cassandra.klatzkow@stadsteatern.stockholm.se
0737-26 50 15
Mariam Hibombo
Mariam Hibombo

Presskontakt Parkteatern, Kretsteatern, Soppteatern och Marionetteatern.

mariam.hibombo@stadsteatern.stockholm.se
+46 739 142 108
Matilda Rahm
Matilda Rahm

Bildansvarig (förfrågningar om exempelvis porträttbilder på skådespelare och arkivbilder)

matilda.rahm@stadsteatern.stockholm.se
072-5848071