En del av Stockholms stad

Kontakta oss

Vill du kontakta Lava kan du mejla oss på lava@stadsteatern.stockholm.se
eller ringa 08-506 201 80.

Vi som jobbar på Lava:

Åsa Mårtensson, litteratur- och bibliotekschef
asa.martensson@stadsteatern.stockholm.se, 076-82 53 214

Maria Mårsell, biträdande litteratur- och bibliotekschef
maria.marsell@stockholm.se, 076-82 53 512

Ellinor Ahlbäck Herou, enhetsassistent
ellinor.ahlback-herou@stadsteatern.stockholm.se, 08-506 202 32

Jon Ekström, bibliotekspedagog
jon.ekstrom@stockholm.se 

Estella Burga, bibliotekspedagog
estella.burga@stockholm.se

Deniz Duvarci, bibliotekspedagog
deniz.duvarci@stockholm.se

Ylva Skeppström, bibliotekspedagog
ylva.skeppstrom@stockholm.se

Lena Thunberg, bibliotekspedagog
lena.thunberg@stockholm.se

Fanny Valentin, assistent
fanny.valentin@stockholm.se

Tomas Woodski, bibliotekspedagog
tomas.wood.naslund@stadsteatern.stockholm.se

Petter Zerpe, bibliotekarie
petter.zerpe@stadsteatern.stockholm.se

Alice Kassius Eggers, bibliotekspedagog
alice.kassius.eggers@stadsteatern.stockholm.se

Anna Kellerth, bibliotekspedagog 
anna.kellerth@stadsteatern.stockholm.se 

Studiebesök

Är du intresserad av att veta mer om Lavas verksamhet? Boka ett studiebesök hos oss!

Pris: Vi tar 1500 kronor (exklusive moms) för ett studiebesök.
Hur: Maila: Maria Mårsell

Vi vill att ni ska få ett så bra besök som möjligt så berätta gärna för oss innan besöket om ni är särskilt intresserade av någon del av vår verksamhet.

Välkomna!